SKI PARK MALINKA

Ośrodek sportowo - rekreacyjny SKI PARK "MALINKA" w Zgierzu to centrum zimowego wypoczynku. To właśnie tutaj można zasmakować zimowego szaleństwa w centrum Polski.

ZAKOPANE

Zakopane to idealna opcja na spędzenie swojego wypoczynku w porze letniej, a przede wszystkim w okresie zimowym. Wiele osób swój wypoczynek wiąże z aktywnościami chociażby takimi jak narciarstwo czy też snowbording. Dlatego w okresie zimowym tysiące turystów zjeżdża się do Zakopanego, ponieważ jest tam duży wybór stoków, na których nawet ci najbardziej wymagający znajdą odpowiednie warunki, trasy i poziom trudności dla siebie. Bogata baza noclegowa sprawia, że w Zakopanem łatwo znaleźć i zarezerwować noclegi dostosowane do indywidualnych potrzeb. Liczne kwatery prywatne, pokoje, pensjonaty oraz apartamenty czekają na turystów przez cały rok.

Bardzo popularną stacją narciarską jest Polana Szymanowska, którą charakteryzuje cudowna panorama Tatr. Na terenie stoku znajdują się Duża i Mała kolej. W ofercie znajdziemy szkolenia nawet dla swoich najmłodszych pociech, wypożyczalnie sprzętu. Wypoczywać możemy również podczas spożywania posiłku w Górskiej Chacie, karczmie która znajduje się przy górnej stacji kolejki, mając przy tym piękny widok na panoramę

Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda

Warto zwrócić uwagę również na Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, który w swojej ofercie posiada 6 tras, z różnym stopniem trudności. Najkrótsza trasa ma zaledwie 100 m, natomiast najdłuższa aż 900 m. Stok jest bardzo dobrze oświetlony co pozwala na zjazdy nawet późną porą. Na terenie stoku znajduje się również kolejka krzesełkowa. 

Kasprowy Wierch

Najpopularniejszym ośrodkiem narciarskim jest jednak Kasprowy Wierch, położony w Terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przeznaczony jest on jednak dla osób, które są zaawansowane i pewne swoich umiejętności. Dlaczego? Ponieważ trasy nie są oświetlone, jest to teren typowo górski, naśnieżany naturalnie, więc w trudnych warunkach atmosferycznych nowicjusze mogą sobie nie poradzić. Trasy nie należ do najłatwiejszych. Kolej krzesełkowa gorczykowa prowadzi na Kasprowy – Dolina Goryczkowa – Kuźnice oraz na trasę nartostrady z Doliny Goryczkowej do Kuźnic. Kolej czynna jest tylko i wyłącznie zimą. Kocioł Gąsienicowy prowadzi do trasy zjazdowej Kasprowy Wierch – Hala Gąsienicowa – Kuźnice (liczy około 9700 m). 

Zakopane to idealne miejsce na spędzenie swoich wczasów, niezależnie od pory roku. Ilość atrakcji turystycznych, noclegów praktycznie na każdym rogu jest ogromna. Bary, restauracje, ale przede wszystkim niezapomniane widoki, które wzbogacą wypoczynek w fantastyczne odczucia, a także wspomnienia. Z pewnością jest to miejsce, do którego chce się wracać.

Ośrodek sportowo - rekreacyjny SKI PARK