SKI PARK MALINKA

Ośrodek sportowo - rekreacyjny SKI PARK "MALINKA" w Zgierzu to centrum zimowego wypoczynku. To właśnie tutaj można zasmakować zimowego szaleństwa w centrum Polski.

SZKLARSKA PORĘBA

Szklarska Poręba najbardziej znana jest w okresie zimowym, kiedy to jej atrakcyjne położenie pośród Karkonoszy, rzeki Kamiennej oraz Kamieńczyka i Szklarki stanowiących jej dopływy co roku na przełomie grudnia - kwietnia przyciągają tłumy na wypoczynek i aktywność fizyczną ze śniegiem w roli głównej. To właśnie w tak sprzyjających warunkach atmosferycznych zlokalizowano ośrodek narciarski o nazwie Ski Arena Szrenica. Łącznie liczy on sobie około 20 kilometrów nartostrad, które przeznaczono na różnego poziomu trudności tras. Data powstania obiektu to 1965 rok, ale wciąż wprowadzane są w nim zmiany, które mają za zadanie uprzyjemnić czas korzystającym z jego usług.

SZRENICA

Szrenica to szczyt górski zlokalizowany w niedalekiej odległości od granicy państwa z Czechami. Jej wysokość to 1 362 m. To właśnie na jej zboczach zlokalizowano ośrodek, w którym znalazło się pięć tras zjazdowych, których długość wynosi 10 kilometrów. Wiele osób zaczynających dopiero swoją przygodę z narciarstwem obawia się, że poziom może okazać się zbyt trudny. Na Ski Arenie nie trzeba się tego obawiać. Każda z nich została dopasowana do różnego rodzaju umiejętności, od amatora do profesjonalisty.
Trasa FIS inaczej nazywana Ścianą pozwala poczuć kąt nachylenia stoku do podłoża, w niektórych miejscach jest to nawet 50%. Równie ciekawą propozycją, ale i wymagającą jest nartostrada Lolobrygida, której długość wynosi 4400 metrów. Sowom, czyli tym którzy uwielbiają nocne życie ośrodek oferuje możliwość korzystania z tras aż do godziny 22.

Dojazd

Sezon narciarski

Na Ski Arena Szrenica zima trwa aż do kwietnia. Dzięki korzystnym warunkom, które często porównywane są do tych panujących w Alpach, można przyjechać tu na wczasy również w marcu i kwietniu. Pięknie świecące wiosenne słońce w połączeniu ze śniegiem to coś co pozostanie w głowach na długie lata.
Jeżeli jeden dzień spędzony na Ski Arena Szrenica to za mało to nic nie szkodzi. Szklarska Poręba oraz najbliższa okolica obfituje w noclegi, które spełnią wszystkie wymagania swoich klientów i pozwolą cieszyć się niezapomnianym wypoczynkiem pośród górskich zboczy.

Ośrodek sportowo - rekreacyjny SKI PARK